niedziela, 19 grudnia 2010

Wigilia

Nadchodzą święta wielkimi krokami, już prawie słychać dzwonki sań i dziecięce głosy zwiastujące kolędą narodziny Jezuska. Czas najwyższy aby pomyśleć o odpowiednim stroju. Na początek fajny angielski poradnik dotyczący tego co teraz w czasie świątecznym należy brać pod uwagę w doborze dodatków.Zgodnie z obietnicą pokażę dziś coś na specjalną bożonarodzeniową okazję czyli zestaw na kolację wigilijną.
Gdy dobieramy elementy ubioru na daną okazję musimy brać pod uwagę charakter tego wydarzenia, klimat miejsca w jakie się udajemy oraz to w jakim towarzystwie spędzimy te chwile. Święta a szczególnie kolacja wigilijna to czas zadumy i rodzinnego ciepła, to także chwila, w której sprawiamy bliskim radość prezentami. Wigilijny klimat to ciepłe czerwone i zielone barwy, choinka i wspólne spotkania przy stole. Te wszystkie rzeczy składają się na klimat, który musimy wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni strój. Zaczynamy oczywiście od głównego elementu stroju czyli takiej części garderoby, która ma grać tak zwane "pierwsze skrzypce" w wigilijnym zestawie. W moim wypadku jest to fantastyczny wełniany pulowerek z gustowną aplikacją w kształcie kwiatu paproci ( co też kojarzy się z odświętnym klimatem).  Do zestawu dobrałem niebieskie jeansy, które nadają całości bardziej rodzinnego klimatu, zresztą jeans jest modny w zasadzie w każdym sezonie. Czerwony golf z miękkiej tkaniny, idealny na wieczorne spotkania przywodzi na myśl swoim kolorem właśnie ten ciepły i świąteczny nastrój świec i lampek na choince. Nie mogło zabraknąć też nawiązania do koloru choinki, dlatego założyłem czarne skórzane pantofle, przeszywane złotą nitką a pod spód zielone skarpety.
Wigilia to też czas prezentów, dlatego jeśli wybieracie się na kolację wigilijną to nie tylko sami powinniście dobrze wyglądać ale i Wasze prezenty powinny być dobrze opakowane (to świadczy o dobrym guście).  Na zdjęciu trzymam prezent opakowany z zachowaniem spójności stylistyki mojego stroju. Okrągłe pudełko ze ślicznymi kotkami przewiązane różową wstążką z kryształkiem Swarovskiego na górze.  Oczywiście nie zdradzę co jest w środku:)
Nie mogę się już doczekać tego pięknego świątecznego klimatu, kolacji wigilijnej , dzielenia się smacznym opłatkiem i składania sobie wzajemnie najserdeczniejszych życzeń przy stole. Tym bardziej warto poświęcić więcej czasu i uwagi aby dobrać odpowiedni strój na taką ważna uroczystość.
Mam nadzieje, że choć trochę Wam pomogłem bo wiem jak wiele osób ma problem z odpowiednim doborem garderoby na takie okazje.