piątek, 17 grudnia 2010

Sport i elegancja

Na początku chciałem serdecznie podziękować za ciepłe i sympatyczne maile, wśród których były także pytania o konkretne zestawy - między innymi pytanie "jak łączyć rzeczy eleganckie ze sportowymi?".
A wiec spieszę dziś z pomocą bo temat jest bardzo interesujący i bardzo, ale to bardzo na bieżąco jeśli chodzi o światowe wybiegi.
Rzeczą niezmiernie ważną w odpowiednim doborze elementów zestawu jest kolorystyka, trzymamy się zawsze tych samych zasad czyli:
- ciemne kolory dla eleganckich elementów
- troszkę koloru dla elementów sportowych.
Ja widzicie mój dzisiejszy zestaw był dobierany ściśle według tych zasad.  Ciemne eleganckie spodnie od garnituru fantastycznie są zgrane z brązowo beżowym półeleganckim pulowerkiem. Sportowe elementy stroju czyli bluza Pumy i czapka Nike przez swoją kolorystykę podkreślają jeszcze bardziej elegancje spodni. Niech Was nie zmyli brak paska w spodniach - to zabieg celowy, uzyskujemy w ten sposób bardziej "luźny" wygląd. Zresztą w tym sezonie nie nosi się paska do spodni garniturowych w tego typu zestawach, to po prostu byłoby faux pas.
Założyłem też bordowe skarpety od H&M, które dodają co całości szczyptę tajemniczości i może odrobinę konserwatyzmu. Buty to skórzane klapki Replay z bardzo wygodnie i modnie wyciętą pietą ( może nie widać tego na tej fotografii ale naprawdę wygląda to szałowo).
Całość wygląda świetnie zarówno z rozpiętą bluzą jak i ze spiętą.
W następnym poście zajmę się kolejnym pytaniem mailowym czyli : "jak i jaki nosić płaszcz zimą?"