środa, 9 lutego 2011

Walentynki

Zbliża się data, która została przyjęta wiele lat temu w naszym pięknym kraju jako Dzień Zakochanych. Pamiętam ten szalony i ciekawy zarazem okres, kiedy to zachodnia cywilizacja drzwiami, oknami i odbiornikami telewizyjnymi wdzierała się do naszych domów. Prawdę mówiąc ten dzień jako pierwsi w Nowej Polsce świętowali kupcy ze szczęk pod Pałacem Kultury i Nauki. Właśnie tam i właśnie wtedy zakupiłem moje pierwsze jeansowe piramidy z okazjonalnym nadrukiem w kształcie serca ze strzałą wbitą wskroś. W takich jeansach randki były częstsze niż kontrole biletów w autobusach na Ursynów i nie pozostawiały złudzeń co do tego, że dobrze ubrani i znający się na aktualnych trendach faceci  zawsze będą figurować na pierwszych stronach w notesikach najfajniejszych dziewczyn.
Dziś z równie wielką dbałością należy podchodzić do kwestii odpowiedniego doboru garderoby na tak szczególną okazję. Zwrócić trzeba uwagę nie tylko na kolorystykę i fakturę, ale także na subtelne znaczenie poszczególnych elementów zestawu. Pozwolę sobie przybliżyć Wam to na przykładzie mojej walentynkowej kreacji. 
Bluzka w drobne paski z fantazyjnie wszytym pluszowym kapturem i delikatnymi brązowymi guziczkami u rękawów pochodzi z kolekcji Issey Miyake i symbolizuje w tym zestawie męskie zdecydowanie i stabilność połączoną z ciepłem i wrażliwością romantyka (kaptur typu "pluszowy miś"). Obcisłe bordowe sztruksy H&M przez swój krój podkreślają tak ważne od zarania wieków możliwości reprodukcyjne mężczyzny, a przez to wywołują w kobiecie uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Oryginalne skórzane oficerki świadczą o predyspozycjach przywódczych i umiejętnościach radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dodatek w postaci złoto-czarnego sznura z wplecionymi koralikami jest w tym zestawie symbolem wysokiego statusu finansowego i oznaką zaradności życiowej. 
Jak widzicie pieczołowicie dobrane, markowe elementy ubioru są dla wrażliwego obserwatora niczym krystalicznie czyste odbicie najważniejszych cech osobowości właściciela perfekcyjnie dobranego zestawu. Warto zatem poświęcić kilka chwil przed lustrem aby nasz zestaw był nie tylko dowodem na naszą świetną znajomość trendów, ale także aby uwypuklał najważniejsze cechy naszej osobowości.