wtorek, 4 października 2011

Do urn

W czasach jednoczenia i łączenia diametralnie różnych od siebie krain w jedno ciało europejskie, od czasu do czasu przypominamy sobie, że nie jesteśmy li tylko obywatelami świata lub europejczykami ale płynie w nas jeszcze krew naszych przodków, którzy na ziemiach jeszcze niezjednoczonych płodzili naszych pradziadów i prababki a ci z kolei dziadków i babki i tak dalej aż pojawiliśmy się my. Teraz to my płodzimy kolejnych pradziadów dla naszych pra pra wnucząt. Przypominamy sobie o tym fakcie szczególnie podczas narodowych świąt i wyborów, kiedy to gdzieś pod skórą czujemy delikatny dreszczyk podniecenia, że to właśnie ta chwila, w której przodków krew w piach nie pada bo się na swój sposób przykładamy do ich dzieła. Mimo wieków upływających wcale tak bardzo się nie zmieniliśmy, to okoliczności są inne a my się do nich przystosowujemy.
Dziś zaprezentuję Wam zestaw wysoce rekomendowany przy narodowych wydarzeniach i świętach oraz świetnie się nadający na niedzielny spacer do urny wyborczej. Tło do sfotografowania zestawu też nie jest przypadkowe i w oczywisty sposób nawiązuje do naszych narodowych tradycji rycerskich. Bo czyż nie jest to najzupełniej w świecie jasne, że dawni rycerze zamienili swe miecze na łopaty by budować kraj z pieśnią na ustach? Rumaki zastąpione zostały przez niemieckie koparki a wozy z ekwipunkiem przez francuskie betoniarki. 
Głównym elementem tego zestawu jest fioletowy sweter Benettona w prostopadłe kształty, które wyrażają poprzez ostrość krawędzi konkretny i prostolinijny stosunek osoby je przyowdziewającej do otaczajacej rzeczywistości. Doskonale kolorystycznie dobrane szerokie narękawniki od Vivienne Westwood zdobywają teraz szturmem salony modowe w zachodniej części Starego Kontynentu i świadczyć będą podczas głosowania o naszych szerokich estetycznych horyzontach. Czarne, błyszczące leginsy z ProMody w połączeniu z bursztynową sakwą mówią o naszej świadomości terytorialnej i nierozerwalności ziem pomorza zachodniego od reszty naszego pięknego kraju. Szare bolerko Kazuhisa Uchihashi ze złotymi łańcuchami dodaje całej kreacji delikatnej  i eleganckiej lekkości, a kolorowa opaska z drobnymi elementami sztuki inkaskiej potwierdza naszą otwartość na inne kultury. Sportowe buty zgodne są z aktualnym trendem łączenia wysokiej elegancji ze zdrowym trybem życia, uszyte na miarę przez znakomitego szewca od lat mieszkającego w Londynie i tworzącego te arcydzieła obuwnicze pod pseudonimem Vendoor. 
Warto zaprezentować w dniu świąt państwowych i wyborów nie tylko swą narodową świadomość, ale także i świadomość modową poprzez konstruowanie zestawów odzieżowych łączących najnowsze trendy z inspirowanymi tradycją elementami.