niedziela, 25 września 2011

Po mięso na miasto

Jeśli by przeanalizować jaki męski wzorzec dla współczesnej kobiety jest wyznacznikiem kierunku poszukiwań (lakonicznie rzecz ujmując: jaki jest ideał prawdziwego mężczyzny), to widać jak na dłoni kilka pożądanych cech. Cechy te układają się w swego rodzaju "wykres-wycinankę", jako trzon czy pień cechy niezbędne, od których jak gałązki odrastają cechy mile widziane, a od tych gałązek odbijają jak świeże listki cechy atutów dodatkowych. Wycinankowość takiego wykresu polega na tym, że przy analizie cech ewentualnego kandydata, każda rozsądna kobieta odcina kolejno te cechy, których u przedmiotu badań stwierdzić nie potrafi. Po takiej operacji dokładnie widać jak bardzo idealny wykres-wycinanka jest okaleczony i czy posiadacz badanych cech w ogóle nadaje się do dalszego brania pod uwagę. Są oczywiście kobiety, które zadowolą się tak zwanym trzonem wykresu, czyli cechami niezbędnymi, szczególnie w świetle długo i żmudnie przeprowadzanych badań na szerokiej swojej grupie docelowej. Jednak większość światłych i nowoczesnych pań szuka mężczyzny, którego wykres cech będzie przypominał raczej dąb czy grab a nie marną osikową gałązkę. Bo o ile stabilność finansowa, poczucie humoru i odpowiedni wygląd stanowią pień większości wykresów, to umiejętność doboru garderoby, znajomość aktualnych trendów kulinarnych czy łatwość poruszania się w tematyce kulturalnej tworzą piękne odgałęzienia, a już cierpliwość, punktualność, uwielbienie dla komedii romantycznych i umiejętność słuchania są niczym te listki wieńczące koronę drzewa.
Dziś zestaw dla mężczyzn, którzy świadomi są nie tylko swoich potrzeb, ale i oczekiwań płci pięknej. Zestaw ten łączy kilka cech, które w wykresach wycinankowych umiejscowione są w pniu , gałęziach i liściach. A więc po kolei : stabilność finansowa, znajomość tematyki modowej i kulinarnej oraz cierpliwość.
Przyodziewek ten przeznaczony jest do wyjść na zakupy spożywcze ze wskazaniem na zakupy mięsne. Każdy kto choć trochę docenia walory smakowe osobiście przygotowanych potraw wie, że jakość składników ma niebagatelne dla smaku znaczenie. Dlatego tak ważne jest odpowiednie tych składników dobieranie. Zdaję sobie sprawę z faktu, że spora grupa mężczyzn zwyczajnie wstydzi się stanąć w kolejce w dobrym sklepie mięsnym (a tylko w dobrych mięsnych sklepach dziś można jeszcze zobaczyć zjawisko zwane kolejką), efektem tego jest kupowanie mięsa marnej jakości wprost z kolorowych półek delikatesowych molochów w modnych centrach handlowych. Drodzy panowie, tak nie zaimponujecie kobiecie. 
Prezentowany przeze mnie ubiór jest przykładem idealnej symbiozy pragmatyzmu i modowej wrażliwości. Z tak wyśmienicie dobranymi elementami garderoby można czerpać czystą i niekłamaną przyjemność z prozaicznej czynności jaką zdają się być mięsne zakupy. Kolorystyka zestawu jest inspirowana pierwotnym dążeniem przewodnika stada do pozyskania dla swojej rodziny czekającej przy ognisku jak najlepszej części upolowanego zwierza. Wzór leginsów dodaje dodatkowo dzikości tak bardzo pożądanej w trakcie polowań. Dodatek w postaci eleganckiej siatki zakupowej z metalowymi uszami natychmiast winduje jej posiadacza do pierwszej ligi zakupowych znawców w kolejce. Delikatna czapka z niewielkim daszkiem oraz wełniany szal podkreślają męski status poprzez nawiązanie do upierzenia samców kilku egzotycznych ptaków ameryki południowej. Niskie i wygodne Martensy świadczą o świadomości dbania o stopy podczas zakupów. Ten zestaw pozwoli Wam komfortowo i modnie kupować mięso bez niezrozumiałego dla mnie wstydu stania w kolejkach.